Oleme orienteeritud sisekliima lahendustele tööstuses ja kontorites. Teostame õhukvaliteedi mõõdistusi ja pakume välja lahendusi nii äriettevõtetele, kui ka eraisikutele. Uudsed lahendused, kavliteet ja disain on märksõnad, mis meid iseloomustavad. Soojuskiirgurite müük.

Disain ja kvaliteetsed tööstuslikud  soojuskiirgurid. Koju ja kontorisse ainulaadsed ja välimuselt kordumatud. Thermo klaasist seadmed Kontorisse, koju ja tööstusesse.

infrapuna soojuskiirgur lakke

Soojuskiirgur Pion Crystal

Soojustatud ala kuni 26m2

infrapuna soojuskiirgur koju ja terassile

Infrapunakiirgus (lühendatult IR) on elektromagnetiline kiirgus. Kiirguse lainepikkus on nähtava valguse omast pikem, kuid väiksem kui mikrolainekiirgus. Ainevahetusprotsesside kõrvalsaadusena tekitab meie keha soojust, mis eraldub peamiselt infrapunakiirguse kujul. Seetõttu on näiteks infrapunakaamerate abil võimalik öösel inimkeha näha. Üldiselt on iga keha, mille temperatuur on absoluutsest nullist kõrgem, infrapunakiirguse allikas. Infrapunakiirte omadused on põhjused, miks võime päikesest tulevat soojust tunda isegi külmadel talvepäevadel.

Igal aastal kogeme huvitavat paradoksi: kui oleme talvel ruumis, mille õhutemperatuur on umbes 18 ° C, peame panema kampsuni, et meil poleks külm. Suvel saame aga T-särgis sama temperatuuriga toas olla vaid ilma külma tundmata. Kuidas see võimalik on? Tänu infrapuna energiale! See soojendab meie ümber olevaid esemeid, mis omakorda edastab soojuse järgmistele objektidele, sealhulgas meie kehadele.

Infrapunakiirgus kannab soojust edasi. Kohtume temaga iga päev, kui tunneme päikese soojust, tuld, radiaatoreid või kuuma kõnniteed. Meie naha kuumustundlikud närvilõpmed võivad eristada keha sisetemperatuuri ja naha välistemperatuuri.

Infrapunakiirgust neelavad ruumis olevad objektid ja need kiirgavad seejärel soojust tagasi ruumi. Need kiired imenduvad nahasse ja tungivad inimkehasse. Teisest küljest jahutab keha, mis on ainevahetusprotsesside tagajärjel soojusallikas, infrapunakiirgust eraldades. Kui neelduva ja kiirgava infrapunakiirguse vahel on tasakaal, tekib termilise mugavuse tunne.

Need infrapunakiirte omadused mängisid kindlasti rolli, kui NASA töötas välja kosmoselennu ajal kiirguskiirguse tootmiseks materjale. Selliseid materjale kasutatakse ka haiglates, kui on vaja enneaegseid lapsi soojendada.