You are currently viewing Kuidas võib kontorisse paigaldatud õhupuhasti oluliselt töötajate efektiivsust tõsta?

Kuidas võib kontorisse paigaldatud õhupuhasti oluliselt töötajate efektiivsust tõsta?

  • Post category:BLOGI

Mis mõjutab töötaja produktiivsust? Mõne sõnul on selleks palk, mõni peab tähtsaks aga kollektiivi ning esmaklassilisi töövahendeid. Paljudele teadmata on üheks kõige suuremaks efektiivsuse mõjutajaks hoopis õhukvaliteet, mille tähtsust tänasel päeval enam kahtluse alla seada ei saa.

Siseruumi õhu kvaliteet sõltub mitmetest teguritest. Näiteks ventilatsiooni olemasolu tagab hapnikurikka keskkonna. Mis on aga oluline, siis õhupuhastaja eemaldab õhust siseruumi ja välisõhu saaste, milleks on sünteetilised kiud, patoloogilised viirused ja bakterid, õhus levivad hallitusseene eosed, autoheitgaasid ja rehvide kulumisest tekkinud tolm. Samuti formaldehüüd, mida eritavad liimitud ja lakitud pinnad. Puhtas õhus töötav inimene on reipam ja produktiivsem, ehk keha ei pea tegelema õhusaaste eemaldamisega.

Kui inimene tarbib alkoholi ning läheb magama, võitleb tema keha kogu öö selle kehast eemaldamisega. Seetõttu ärkab inimene hommikul väsinuna. Sarnane efekt tabab inimest ka siis, kui tema hingatav õhk on saastunud ning kui see juhtub keset tööpäeva, hakkab tootlikkus tõsiselt vähenema.

Mida vähem haiguspäevi, seda tõhusam on ettevõte

Kindlasti võivad meenuda olukorrad, kus ilusa ilmaga hommikul kontorisse saabudes ning tööga alustades kõik ilusti laabub ning sujub, ent pärastlõunast uni ning loidumus kangesti peale tikkuma hakkavad. Selles võib suuresti süüdistada ebakvaliteetset õhku, millega inimese keha võitlema asub.

Proair pakub selle probleemi vastu võitlemiseks turu kõige tõhusamaid õhupuhasteid, mis töötlevad siseõhku nii, et järgi jääb vaid õhu põhikoostis. Kõik viirused, bakterid, tolm ning plastikutest-kummidest tekkivad kemikaalid elimineeritakse praktiliselt täielikult.

Põhiliselt on ProAiri klientideks erinevad IT-firmad, kellest väga paljud tulevad jutule just oma enda töötajate palvel. Puhtam ning viiruste vaba õhk tähendab seda, et haiguspäevade hulk muutub võimalikult madalaks ning mida vähem neid tuleb, seda kasumlikum on ettevõtte. Siin võidavad kõik.

Väsinud olekus teeb inimene töös rohkem vigu. Vigade leidmine ja parandamine on teadaolevalt kallis ja ajamahukas.

Tavaliselt seadmeid isegi ei osteta, vaid renditakse. Tööandjatele jääb vaid puhastite käivitamise kohustus, kõik hooldus ja muu tarvilik jääb Pro Airi meeskonnale, kes aktiivselt masinaid töökorras hoiavad. Lisaks puhastitele soovivad enam kui pooled kliendid lisaks õhuniisutuse seadmeid.

Seadmed on läbinud laborikatsed ning sobivad kasutamiseks kõikjal siseruumides

Pro Air OÜ poolt pakutavad lahendused omavad vastavussertifikaate ja on laboratoorselt katsetatud ning omavad erinevate astma ja allergialiitude sertifikaate, ehk nende seadmete töötulemused on tõenduspõhised.

Enamus Pro Air´i klientidest on peale aastast seadmete kasutamise tsüklit rendi lepingut pikendanud ja samuti laiendanud seadmete parki, et täita kogu kontoripind. Klientidepagas on Pro Air OÜ´l muljetavaldav, ehk nende usaldusmarker on tõusuteel.

Kõik Pro Airi õhupuhastid on sertifitseeritud erinevate haiguste vastu ning on ohutusele keskenduvate liitude poolt ning läbinud laboratoorsed katsed. Seni on kliendid olnud äärmiselt rahul, seda ilmestab ka üks hiljutine näide, kus üks IT-ettevõtte kattis 1 korruse õhupuhastuse seadmetega, mõne kuu möödudes laiendati seadmete arvu ja kaeti kogu kontor.

Inimesed tundsid ennast paremini ja väsimuse osakaal tööl olles vähenes. Samuti mängis olulist rolli viiruste ja bakterite eemaldamine siseruumi õhust. Seadmete võimsus varieerub. Katta võib väikseid kontori ruume, kui ka suuri mahukaid avatud kontoreid.

Kui tegu on väiksematest ruumidest koosnevate kontoritega, siis saab sinna võtta ka mitu väiksemat seadet. Enne paigaldamist teeb ProAir kliendi juures õhukvaliteedi mõõdistused professionaalsete seadmetega, mille käigus tuvastatakse milline oleks parim lahendus antud ruumi. Eriti ohtlikud on kõikvõimalikud peenosakesed, allergeenid ning formaldehüüd.

Õhupuhastid- ning niisutajad jagunevad keskklassi ja tippklassi seadmeteks. Tippklassi seade teeb mõistagi ära kõige tulemuslikuma töö ning lisaks on neil ka sertifikaadid, mida keskklassi seadmed ei oma. Ka disain on neil hoopis huvitavam ning väljapaistvam.

Keskklassi seade tekitab samuti tervisliku ning hea õhkkonna, ent kes hoolivad enda töötajate tervisest ja tootlikkusest, see allahindlust seadmete valikul ei tee. Mõlemat tüüpi masinad jagunevad veel suuremateks ja väiksemateks seadmeteks.

Kindlasti tasub ka rõhutada seda, et kui kontoriruumis on allergikud, siis paigaldab ProAir alati tippklassi seadme, millel on kõige karmimad sertifikaadid Põhjamaade (Taani, Norra, Rootsi) allergialiitude poolt.