You are currently viewing Allergiahooaeg, kas õhupuhastaja aitab?

Allergiahooaeg, kas õhupuhastaja aitab?

  • Post category:BLOGI

Kevad ja allergia – kuidas ennast siseruumis mugavalt tunda?

Allergiahooaeg on algamas. Paljud meilt abi saanud inimesed on rääkinud, kui väsitav on taluda vesiseid silmi, pidevat nohu ja muid ebameeldivusi, mis on seotud tärkava loodusega. Annan mõned nõuanded, läbi oma kogemuste, mille ma olen saanud allergikutega suheldes.

Mida sa näed kevadet vaadates? Kas see on päikesepaiste, õues viibimine, soe tuul ja üldine õnnetunne? Või on see vesised silmad, aevastamine, pidev mure õietolmu ja ilma pärast. Kui teine ​​näide kõlab sulle tuttavalt, siis oled üks miljonitest, kes arvab, et kevad võib olla ka kannatuste hooaeg. Kas see peab nii olema?

Annan natuke nõu, kuidas neid vaevusi vähendada.

Kevad on taimede tärkamise aeg. Õhus levib õietolmu suurtes kogustes ning seda toob tuul meile mujalt Euroopast ja Venemaalt.

Vahel on allergikul viibida parem kodus, kui õues. Väliskeskkonnast me õietolmu ära võtta ei saa, küll aga saame luua siseruumides mõnusa keskkonna allergikule. Parima tulemuse annab selleks õhupuhastaja, mis on õigesti valitud vastavalt ruumi suurusele. Samuti on mõistlik kasutada õhupuhastajaid nendes ruumides, kus sa kõige rohkem aega veedad (elutuba ja magamistuba).

Kevadpuhastus kodus.

Kevadine suurpuhastus on ta tavaliselt rohkem kui lihtsalt koristus. Koristuse käigus paisatakse siseruumi õhku palju saasteaineid, mis jäävad sinna pikaks ajaks (tolm, hallitus, VOC jne). Samuti põletavad paljud prügi jms, mida teevad loomulikult naabrid ja ka naabrite naabrid. See aga tähendab põlemisjääkide paiskamist õhku. Avatud aknad ja ventilatsioon toob selle meile tuppa. Kodudes kasutatakse palju puhastusvahendeid, mis paiskavad õhku orgaanilisi lenduvaid ained, mis teadaolevalt mõjutavad meie tervist.  Allergikutele ja astmaatikutele on see karm aeg aga kui lähtuda tervislikust aspektist, siis mõjutab see meid kõiki. Lapsi ja vanemaid inimest tugevamalt. Samas teame ka, et puhtam keskkond on eelduseks, meie pikaajalisemale heale tervisele.

Õhus lenduvate osaksete mõõdud:

Õhus lendub osakesi

Need osakesed ulatuvad üsna hõlpsasti nähtavatest osakestest, näiteks suitsu- ja tolmuosakesed, kuni osakesteni, mis on nii pisikesed, et nad on mikroskoopilised ja inimsilmale täiesti nähtamatud. Sisestage mikronid. Mikronid, mille suurus on miljon, on see, kuidas selliseid osakesi mõõdetakse. Mikroni suuruse või osakeste, mis võivad olla alla mikroni suuruse, illustreerimiseks arvestage, et inimsilm ei näe visuaalselt midagi väiksemat kui 10 mikroni. Siin on lihtne diagramm, et luua parem visuaalne pilt:

õhupuhasti

Liivatera:                             100-10,000 mikronit
Õietolm:                               3 – 40 mikronit
Hallitus:                             3 – 12 mikronit
Bakter, viirus:                  0.1 – 60 mikronit
Heitgaasi osakesed:       1 – 150 mikronit

Kui soovite kodu või kontorit hoida allergiavabana, siis soovitame Coway õhupuhastajat. Suurtematele ruumidele on mõeldud Coway Storm, Coway Airmega ning Coway AquaFlow. Väiksematele ruumidele Coway ClassiC mudelit.

Paljud on küsinud, kas ruumides peab olema eraldi õhupuhastajad, siis õige vastus on et jah. Õhupuhastaja teeb oma töö parimal viisil ikka ruumis, kus ta paikneb.

Pro Air OÜ valikus on Airbi õhupuhastaja, Coway õhupuhastaja, LightAir õhupuhastaja ja Winix õhupuhastaja, mis on mõeldud koju ja kontorisse. Võimalus on seadmeid rentida, mida teevad enamus ettevõtteid või soetada koju, mida kasutab enamasti eraisik.

Milline on parim valik teile, see sõltub paljudest tingimustest. Et valik oleks õige, soovitame konsulteerida meiega. Siis sate olla kindlad, et valik osutus õigeks ja teie investeering tasub ennast ära. Meie seadmed on sertifitseeritud erinevate astma- ja allergialiitude poolt. Coway mudelid on saanud sertifikaadi Põhjamaade astma- ja allergialiidu poolt, mis tähendab, et seadmed on läbinud kõrgeima kriteeriumipagasi.

 

Jaanus Liba

Pro Air OÜ

Tootespetsialist ja konsultant

Hinga tervislikult, ela tervislikult